Rząd wprowadza obniżoną składkę ZUS dla małych firm

pieniadze.jpg

Jak donosi „Rzeczpospolita” rząd wprowadza nową ulgę w składkach na ubezpieczenia społeczne dla małych firm o przychodach do 5 tys. złotych.

Składki na ubezpieczenia społeczne przy przychodach z działalności do 5 tys. zł na miesiąc będą mniejsze. „Zbyt wysokie składki na ZUS są największym zabójcą legalnych miejsc pracy w Polsce” – powiedział w wypowiedzi dla „Rzeczpospolitej” Adam Abramowicz (PiS). Jak pisze dziennik „projekt +małe przychody – mały ZUS+ resort chce przedstawić jeszcze w tym kwartale”.

Dziś wszystkie firmy, bez względu na wysokość dochodów, co miesiąc muszą odprowadzać taką samą składkę, w wysokości ok. 1200 zł. Zmiany mają wprowadzić składki rosnące proporcjonalnie do wzrostu przychodów.

źródło: Źródło: rp.pl / Telewizja Republika.pl

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Należałoby to wprowadzić od 10 lat ! Nie byłoby bezrobocia. Poza tym ograniczenie działalności w ten sposób, że jest nałożony wysoki haracz jest sprzeczne z Konstytucja RP !! Obywatel nie otrzymuje zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku stałego – albo w minimalnym (głodowym) zakresie, a tymczasem dałby sobie radę samodzielnie ! Czekamy na mały ZUS z niecierpliwością !!

  2. Przy prowadzonej działalnosci gospodarczej w Niemczech ZUS nie jest obowiązkowy jedynie ubezpieczenie zdrowotne które wynosi 30 euro na miesiąc.Aby wypracować emeryture należy dodatkowo ,ale nie obowiazkowo,dopłacić 70 euro.Taka ZUSowska patologia jaka jest w Polsce nie występuje chyba w żadnym Państwie w Europie.Wszyscy o tym wiedzą i nikt z tym nic nie robi …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ