Znany sędzia poszedł do telewizji, aby pogadać o plotkach

sady.png

Waldemar Żurek jest rzecznikiem Krajowej Rady Sądownictwa. W licznych wywiadach nie ukrywa niechęci wobec planów reformy jego korporacji zapowiedzianej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Ostatni występ na antenie Polsat News był już jednak kuriozalny. Sędzia rozwodził się bowiem nad medialnymi plotkami. I przekonywał, że są one zagrożeniem dla… wymiaru sprawiedliwości.

Ministerstwo Sprawiedliwości chce również zreformować Krajową Radę Sądownictwa. Nic dziwnego, że rzecznik KRS roni krokodyle łzy i krytykuje zapowiedź zmian. W swoich wystąpieniach jednak sędzia Waldemar Żurek nierzadko przekracza granicę. Dobrego smaku. Podobnie zresztą było w czasie awantury o Trybunał Konstytucyjny,

Sędzia Żurek popisywał się nawet „grubymi” dowcipami.

Wczoraj sędzia Żurek był gościem Polsat News. W trakcie rozmowy pojawił się temat doniesień Financial Times, którego dziennikarze powołując się na anonimowych (!) unijnych dyplomatów spekulowali, że Jarosław Kaczyński sugerował w rozmowie z Angelą Merkel wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania za Donaldem Tuskiem. Wicepremier Jarosław Gowin nazwał te „informacje” bzdurą, zaprzeczył nim wczoraj wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, ale sędzia Żurek wie swoje…

– Wypowiedzi o Europejskim Nakazie Aresztowania Tuska pokazują, że wymiar sprawiedliwości może być sterowany. Prezes Kaczyński powie, że postawimy Tuskowi zarzuty, to za chwilę prokuratura będzie powielać te jego wypowiedzi – obwieścił w programie „Gość Wydarzeń” Waldemar Żurek.

Sędzia zajmujący się plotkami? Nowa jakość w wymiarze sprawiedliwości.

– Niepokoi mnie ta wypowiedź – dodał. Jaka wypowiedź? Czyja?

I prawdziwe kuriozum.
–  Jeżeli nie mamy na to dzisiaj żadnych dowodów, to takie wypowiedzi stają się insynuacjami i one szkodzą nie tylko Polsce, ale polskiemu wymiarowi sprawiedliwości – dodał Żurek.

Podobnych „złotych myśli” było więcej.

„Sędzia przyznał również, że od września 2016 roku obserwuje „wywlekanie spraw sprzed lat” i „oczernianie sędziów” – pisze serwis polsatnews.pl – „Zdaniem Żurka „obywatele powinni wiedzieć, że sędzia, na którego nie ma politycznych nacisków, to jest wartość”.

Sugerujemy przejrzeć sondaże jak Polacy oceniają wymiar sprawiedliwości.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ