Brak odszkodowania za niedostarczone listy, wyższe ceny i monopol na sądy. Poczta Polska zmienia operatora

Foto: flickr.com

Wyższe ceny, monopol na obsługę sądów i administracji a do tego brak odszkodowań za niedostarczone listy – to jedne z pierwszych zmian, które wprowadza nowy operator Poczty Polskiej.

Przesyłki nierejestrowane – czyli zwykłe listy, pocztówki, czy druki – to działka pocztowa, która z roku na rok się kurczy. Mimo to, przychody z tej części działalności Poczty Polskiej ciągle rosną a sama instytucja chciałaby je jeszcze znacznie zwiększyć.

Stąd właśnie najnowsza podwyżka cen i plan usunięcia przepisu, który pozwalał konsumentom na reklamowanie niedostarczonych zwykłych przesyłek, czyli takich co do których konsument nie ma dowodu nadania. Pocztowcy argumentują, że przepis jest często nadużywany, m. in. przez firmy, co wygląda w niektórych przypadkach na wyłudzenia.

Źródło: wnp.pl / Telewizja Republika.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Najlepiej za nic nie odpowiadać a kasę brać .Jestem za tym by Poczta Polska była monopolistą ale dlatego że będzie ponosić odpowiedzialność a nie że listy zwykłe będą leżeć na ulicy,nie każdego stać na polecone z życzeniami imieninowymi.Prosty przykład -ZUS oddalony od poczty -1 km,odległość mojego miejsca zamieszkania od ZUS – 500 m,od poczty -1 km.List zwykły 8 dni i nie stawiłem się na czas na komisję,list polecony 7 dni ale wysłany dwa tygodnie przed terminem więc zdążyłem.To chyba nie o to chodzi.Pozdrawiam pocztowców z Tarnowa i mimo wszystko życzę coraz lepszych warunków pracy i płacy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ