Kornel Morawiecki o Wałęsie

kornel_morawiecki_youtube.jpg

– Lech Wałęsa jest symbolicznym człowiekiem Solidarności, symbolem Polski. To bardzo smutne, że nie mówi prawdy – mówił Kornel Morawiecki na antenie RMF FM. Jego zdaniem, jeśli były prezydent nie zmieni swojego podejścia, lotnisko w Gdańsku nie powinno nosić jego imienia.
– Jeżeli Lech Wałęsa nie powie prawdy, to powinno się zmienić nazwę lotniska w Gdańsku. To jest coś nie w porządku, nie można kłamać wiecznie – komentował w RMF FM Morawiecki. Marszałek-senior podkreślił, że „Wałęsa jest symbolem, ale nie można symboli oddzielać od prawdy”.

Cała sprawa dotyczy wniosku o zmianę patrona portu lotniczego w Gdańsku. Portal niezalezna.pl poinformował tydzień temu, że Komitet Pamięci i Ochrony Pomnika Poległych Stoczniowców w Grudniu 1970 r. wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło i Sejmu RP z wnioskiem o wykreślenie z nazwy portu nazwiska Lecha Wałęsy. Pojawił się pomysł, aby zmienił on nazwę na Port Lotniczy Gdańsk im. Solidarności.

– Jest symbolem walki, ale nie można symboli oddzielać od prawdy, bo prawda jest jeszcze większym symbolem. Jeśli nie powie prawdy to powinno dojść do zmiany. Jeśli powie, to nie – mówił Morawiecki.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ