Napad na taksówkarza

policja.jpg

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez legnickich policjantów mężczyźnie, podejrzanemu o napaść na taksówkarza. Funkcjonariusze ujawnili przy nim nóż oraz narkotyki w postaci marihuany oraz metamfetaminy. Zatrzymany za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Około godziny 3 w nocy dyżurny komendy w Legnicy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na ulicy Senatorskiej, w wyniku którego taksówkarz został ugodzony nożem przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierowca taksówki został ugodzony nożem przez mężczyznę, którego przywiózł na ulicę Senatorską. Sprawca po zdarzeniu uciekł, natomiast kierowca taksówki broniąc się przed napastnikiem wsiadł w swoje auto i odjechał. Udał się do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

W wyniku natychmiast podjętych czynności w tej sprawie, bezpośrednio po ustaleniu rysopisu sprawcy, funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowców Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na ulicy Świętego Wojciecha zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Policjanci zauważyli, że mężczyzna na ich widok zachowuje się bardzo nerwowo. Policjanci zatrzymali 37 – letniego mieszkańca Legnicy, przy którym ujawniono nóż oraz narkotyki w postaci marihuany oraz metamfetaminy. Podczas rozmowy z nimi sam przyznał, że chwilę wcześniej wdał się w awanturę z nieznanym mężczyzną na ulicy Senatorskiej. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Za przestępstwo, o które podejrzany jest zatrzymany, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ