Obcokrajowiec poszukiwany od dwóch lat Europejskimi Nakazami Aresztowania wpadł w ręce policjantów we Wrocławiu

fot: youtube

Mimo, że cały czas zmieniał miejsce pobytu oraz swoją tożsamość, wpadł w ręce policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych dolnośląskiej komendy wojewódzkiej. Obywatel Niemiec, zatrzymany we Wrocławiu, był poszukiwany od dwóch lat za przestępstwa przeciwko mieniu i oszustwa na podstawie dwóch Europejskich Nakazów Aresztowani, wydanych przez zagraniczne organy sprawiedliwości.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na co dzień zajmujący się prowadzeniem poszukiwań osób podejrzanych o popełnienie najgroźniejszych przestępstw, w wyniku prowadzonych działań zatrzymali poszukiwanego obcokrajowca.

59 – letni obywatel Niemiec poszukiwany był przez jeden z krajów członkowskich od prawie dwóch lat, za przestępstwa przeciwko mieniu i oszustwa. Dolnośląscy policjanci zajęli się sprawą po tym, jak uzyskali informację z punktu kontaktowego ENFAST (Europejskiej Sieci Aktywnego Poszukiwania Zbiegów) o tym, że poszukiwany może przebywać w stolicy Dolnego Śląska.  Z chwilą uzyskania takiej informacji policjanci podjęli szeroko zakrojone działania, które doprowadziły do ustalenia dokładnego miejsca pobytu poszukiwanego 59 – latka, a w konsekwencji do jego zatrzymania. Jak ustalono, mężczyzna ukrywając się przez niemieckim wymiarem sprawiedliwości, wielokrotnie zmieniał swoją tożsamość i miejsce pobytu.

Często podróżował on po krajach środkowej i wschodniej Europy, co utrudniało ustalenie jego pobytu. Posługiwał się fałszywymi danymi oraz dokumentami. Zatrzymany przez wrocławskich policjantów obcokrajowiec trafił do policyjnego aresztu, a następnie, po decyzji sądu – został osadzony w areszcie śledczym, gdzie będzie oczekiwał na przekazanie organom państwa, które rozpoczęło poszukiwania.

źródło: KP Wrocław.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ