Mieszkowski zachwycony bluźnierczą „Klątwą”

Więcej pisze na swoim profilu na Facebooku. Poseł Nowoczesnej twierdzi, że jest to przedstawienia genialne.

Przedstawienie Oliviera Frlijcia „Klątwa” na motywach tekstu Stanisława Wyspiańskiego jest genialne, bolesne, ale także autoironicznie bezwzględne wobec samych artystów, Polski i Polaków, Kościoła. Tak zdecydowanego i bezkompromisowego komunikatu politycznego padającego ze sceny nie było od czasu „Oczyszczonych” Warlikowskiego czy „Tęczowej Trybuny” Strzępki i Demirskiego. Ale warto i trzeba pamiętać o instalacjach Nieznalskiej, Libery, Żmijewskiego. Spektakl Teatru Powszechnego w Warszawie grany fenomenalnie nie wtrąca się. Ten teatr domaga się interwencji, odpowiedzialności za świat

—opisuje Mieszkowski.

Czy pan poseł Mieszkowski nie powinien bronić Polaków, których uczucia religijne są ranione?

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

10 KOMENTARZE

  1. Mieszkowski to mason ,żydomasoneria ma za zadanie zniszczyć od środka polski naród ,jak to oni mówią ze zniszczonym narodem można zrobić wszystko,odebrać ojczyznè a z upodlonego ludu zrobić niewolników im służącym za kromkę chleba

  2. Czekam z nadzieją,że ten wybitny reżyser wystawi sztukę , w której w ten sam sposób razem z wybitnymi aktorami Teatru Powszechnego będzie się pastwił nad islamem i prorokiem Mahometem.No i bardzo ciekawą ,bo zapewne rolą życia będzie podcieranie się flagą ISIS.

  3. Zapis prawny o „obrazie uczuć religijnych” jest idiotyczny. Dlaczego „uczucia religijne” mają być ważniejsze od innych. A teatr jest też po to, żeby zadawać pytania, prowokować, burzyć istniejący ład. Jeśli ktoś nie rozumie czym jest swoboda wypowiedzi artystycznej, niech ogląda jasełka. Zresztą, kto z protestujących pod teatrami widział spektakl, przeciwko któremu protestuje?

  4. Gdy słyszę Mieszkowskiego to od razu przypomina się mi stare powiedzenie” uczepiło się gówno statku i marynarza udaje” Taki z niego artysta,taki z niego Polak taki z niego człowiek.

  5. Hipokryta,pokażcie swoją odwagę wystawiając, taką samą sztukę teatralna z udziałem,imanow , islamu !!! Dlaczego tego nie gracie.????? Wiecie doskonale ,co by Was i Wasze rodziny spotkało?????.Szybko zostali -byście naznaczeni .Wy psełdo wyznawcy demokracji, bojownicy o sprawiedliwość społeczna,w myśl zasady ,sprawiedliwość ,sprawiedliwością , szacunek ,szacunkiem etyka,etyką, ale to wszystko ,musi być ,po mojej stronie.Ale na to ,nie ma zgody. Chrześcijaństwo, nie jest do podcierania dupy, i do obrażenia uczuć wyznawców ,nauk Jezusa Chrystusa. Nawet za PRL i przewodniej PZPR ,nie było, takich numerów , aby w oficjalnych publiczny ,panstwowych teatrach lub innej formie obrażać uczucia ludzi wierzących. (oczywiście partia za pomocą służb inwigilowala środowisko hierarchii kościelnej,aby nie prowadzili polityki przeciwko PZPR i PRL)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ