Będzie modernizacja BOR | WIDEO |

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje wydać ponad 97 milionów złotych na modernizację Biura Ochrony Rządu. Taki zabieg ma pomóc w naprawie zaniedbanego i zdewastowanego BOR-u – podkreślał wiceszef resortu, Jarosław Zieliński.

Wiceszef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, Jarosław Zieliński przedstawił dziś stan Biura Ochrony Rządu jaki zastał resort,  po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

Zastaliśmy po przejęciu odpowiedzialności za państwo BOR w stanie zaniedbanym, można powiedzieć w stanie zdewastowanym. Najtragiczniejszym w skutkach świadectwem słabości BOR w ostatnich latach była katastrofa smoleńska. Nie dość, że wtedy BOR nie wypełniło podstawowych zadań ochronnych wobec prezydenta RP i innych osób ochranianych, to po tej tragedii nie przeanalizowano tego co się stało, przyczyn tego tragicznego zdarzenia, nie wyciągnięto z tego wniosków –mówił Jarosław Zieliński.

Wiceminister zarzucał także swoim poprzednikom między innymi brak modernizacji sprzętów i niedobór kadrowy w Biurze Ochrony Rządu.

– Nie prowadzono przez lata potrzebnej modernizacji obiektów i wyposażenia formacji, co oczywiście wpływało na jej kondycje. Brakowało właściwej polityki kadrowej, jeżeli chodzi o nabór, a także model przebiegu służby – dodał wiceszef resortu MSWiA.

Wiceminister przedstawił również plan przywrócenia służbie właściwego funkcjonowania.

– Budżet BOR-u na 2017 rok, czyli ten budżet, który już my kształtowaliśmy, został zwiększony o prawie 14% w stosunku do roku ubiegłego i 240,7 mln zł. BOR został włączony do programu modernizacji służb mundurowych opracowanego przez MSWiA, przyjętego przez rząd i uchwalonego przez Sejm – podkreślił Jarosław Zieliński.

Jak zaznaczył Jarosław Zieliński na lata 2017-2020 rząd planuje przekazać na modernizację BOR ponad 97mln zł.

źródło: Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ