Debiuty równie ekscytujące jak same targi Europe Sport Power

foto: yt

Aleksandra Szwed na co dzień trener personalny , na Gali Kulturystyki i Sportów Fitnes znalazła się w finale. Teraz przygotowuje się do kolejnych zawodów. Była jedną z wielu zawodniczek, które zaprezentowały się podczas  przebojowych „Debiutów”, jak niektórzy mówią,  jedne z najbardziej oczekiwanych prezentacji amatorów podczas targów Europe Sport Power.

Jak przebiegają przygotowania do zawodów kulturystyki i fitnes Agacie Dzikowskiej opowiada Aleksandra Szwed w Faktach o Poranku:

Jak we wszystkich sportach, tak i w kulturystyce przygotowanie to praca nad sylwetką. Polega głównie na diecie, treningach i przygotowaniach scenicznych. Zazwyczaj ćwiczenia trwają pięć dni w tygodniu, po średnio dwie godziny.

Kulturystka mówi, że sędziowie zawodników oceniają całościowo, czyli sylwetkę, muskulaturę, prezentację sceniczną i wygląd zewnętrzny. Przed każdymi zawodami trzeba pracować nad powiększeniem masy ciała. Równie ważne jest przygotowanie sceniczne aby potem umieć zaprezentować to, nad czym się wcześniej pracowało na siłowni, mówi Szwed.

Dietetyk i trener mają wpływ na jedzenie, to pod ich kontrolą finalistka Gali Kulturystyki i Sportów Fitnes odżywia się na co dzień:

Potrzebna jest żelazna dyscyplina, o podjadaniu nie ma mowy. Wszystkie posiłki regulowane są co do składników i gramatury. Ale warto wytrzymać.

Na scenie widać tylko efekt końcowy a przecież – w ten sport – trzeba włożyć dużo pracy, czasu i energii i treningi trwają długo.

foto i źródło: TVP3

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj