Brytyjscy eksperci zbadają próbki pobrane z tupolewa. Na obecność materiałów wybuchowych

smolensk.jpg

Prokuratura Krajowa zawarła umowę z brytyjskim Forensic Explosives Laboratory (FEL) na wykonanie analizy śladów materiałów wybuchowych w próbkach pobranych w ramach śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

W komunikacie Prokuratura Krajowa poinformowała, że współpracuje „z wiodącym brytyjskim laboratorium badającym materiały wybuchowe” Forensic Explosives Laboratory (FEL) przy Defence Science Technology Laboratory (DSTL).

„Prokuratura Krajowa zawarła umowę z FEL na wykonanie analizy śladów materiałów wybuchowych w próbkach pobranych w ramach toczącego się śledztwa w sprawie katastrofy samolotu TU-154 M Nr 101” – poinformowano.

„FEL nie dokona oceny, ani nie zaproponuje opinii, która dotyczy przyczyn katastrofy. Wykona i złoży opinię dotyczącą analizy śladów materiałów wybuchowych. Prace FEL wynikające z niniejszej umowy mają rutynowy charakter naukowego wsparcia” – podkreślono.

FEL jest uznanym na całym świecie centrum wykonującym tego rodzaju badania materiałów wybuchowych – zaznacza Prokuratura Krajowa.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ