Kolejny pijany kierowca doprowadził do kolizji

Policja zatrzymanie.jpg

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali kierującego podejrzanego o spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Teraz grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

W tym tygodniu około w godzinach wieczornych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze pojechali do Mysłakowic, gdzie według zgłoszenia na ulicy Jeleniogórskiej doszło do zdarzenia drogowego.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z kierowców doprowadził do kolizji drogowej z innym pojazdem. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zjechał on na przeciwległy pas ruchu i uszkodził lusterko oraz zarysował bok drugiego auta. Po krótkiej rozmowie z poszkodowanym sprawca zdarzenia odjechał i zatrzymał się na parkingu jednego z dyskontów spożywczych. Tam został zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się 66 – letni mieszkaniec Kowar. W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile.

Kierowca odpowie teraz za spowodowanie kolizji drogowej, oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania samochodem na kilka lat.

źródło: Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ