Na czerwonym, niezgodnie z kierunkiem jazdy, a na tylnim siedzeniu 18-miesięczne dziecko

Policjanci z dolnośląskiej komendy, zajmujący się na co dzień zwalczaniem agresywnych zachowań na drogach zatrzymali we Wrocławiu do kontroli kierowcę, który popełnił dwa wykroczenia w ruchu drogowym jednocześnie. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie „na czerwonym” i nie dostosował się do znaku mówiącego o kierunku jazdy. W ten sposób naraził na duże niebezpieczeństwo innych użytkowników, siebie oraz 18-miesięczne dziecko, które przewoził samochodem. Został ukarany grzywną w wysokości 500 złotych, a jego konto w ruchu drogowym zostało zasilone 11 punktami karnymi.

23 lutego br. policjanci z Zespołu do Zwalczania Agresywnych Zachowań na drogach Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pełniąc służbę w radiowozie nieoznakowanym na terenie miasta, około godziny 9.25 zauważyli kierowcę, który wjechał na skrzyżowanie ul. Poprzecznej i ul. Krzywoustego nie stosując się do sygnalizatora świetlnego z czerwonym światłem, a także do znaku informującego o kierunkach ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że 34 – letni kierowca przewoził z tyłu w foteliku 18 – miesięczne dziecko. Mężczyzna próbował tłumaczyć policjantom, że się spieszy.
Funkcjonariusze nałożyli na niego grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 500 złotych, a jego konto w ruchu drogowym zasiliło łącznie 11 punktów.

źródło: KP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ