W marcu na łamach Nowego Życia dowiemy się o życiu św Jadwigi


Marcowy numer miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony jest 750-leciu kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej. Przybliżamy czytelnikom jej życie i charakterystyczne cechy. Interesująco przedstawia się zaprezentowanie najnowszych badań nad piastowskim zamkiem we Wrocławiu – miejscem gdzie mieszkała św. Jadwiga. Podjęto także tematy związane z historią i współczesnością Trzebnicy. W numerze również modlitwa na Rok Jadwiżański.

W numerze można także znaleźć odpowiedź na pytanie gdzie sfrunął Anioł zwiastując Maryi, że zostanie matką Syna Bożego. Na Wielki Post proponujemy tekst o odraczaniu gratyfikacji a także o skuteczności rachunku sumienia. Do numeru dołączono wkładkę z propozycjami ośmiu rachunków sumienia przygotowanymi przez ks. Aleksandra Radeckiego. Wydawnictwo TUM prezentuje książki niedawno zmarłego ks. Mieczysława Malińskiego.

Życzymy inspirującej lektury. Ponadto informujemy, że archiwalne teksty z miesięcznika „Nowe Życie” oraz wybrany artykuły z gazetek parafialnych ukazujących się w archidiecezji wrocławskiej dostępne są na stronie internetowej, natomiast najnowsze informacje na profilu pisma na Facebooku.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ