Bartłomiejczyk: Rosja i Niemcy skupują złoto szykując się na kryzys

Putin Merkel.jpg

Rosja i Niemcy w ostatnich miesiącach nasiliły skup złota z zagranicy. Operacje przybrały dosyć dużą skalę i są prowadzone systematycznie. Co to oznacza dla świata ? Oczywiście nic dobrego. Złoto jest powszechnie uznawane za najbezpieczniejsza lokata kapitału na ciężkie czasy. Pieniądz płynny dużo szybciej się pomnaża, natomiast złoto jest pewniejsze i co więcej warte w dobie kryzysu czy wojny. Sytuacja na świecie nie napawa optymizmem i takie działania tyko potęgują niepokój. Spójrzmy co się dzieje.

Wojna na wschodzie może ulec rozszerzeniu. Od pewnego czasu stosunki pomiędzy Rosją a Białorusią są bardzo napięte i można zaryzykować stwierdzenie, że są najgorsze od 20 lat. Białoruś można powiedzieć śmiało wielkimi krokami wychodzi z rosyjskiej strefy wpływów. Dwa państwa, które spróbowały tego przed nią doświadczyły rosyjskiej agresji. Z Białorusią może być podobnie lecz tutaj Rosja dokona blitzkriegu.

Kiepska sytuacja światowego giganta Deutsche Banku jest bardzo poważnym zagrożeniem. Ewentualny upadek tego banku zachwieje światowym systemem finansowym i spowoduje bardzo poważne następstwa, być może poważniejsze od tych z 2008 roku, gdy w USA upadł bank nieco mniejszy od niemieckiego molocha.

Wybory we Francji i Holandii. Tak to jeden głównych czynników jaki ukształtuje świat. Jeśli we Francji wygra Front Narodowy i nie zmieni on swojego kursu to możliwy stanie się scenariusz rozpadu Unii poprzez wyjście z niej Francji.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz nieobliczalność Trumpa jako Prezydenta USA wydaje się zasadne tworzenie rezerw złota, również powinniśmy zwiększać nasze rezerwy.

autor: Arkadiusz Bartłomiejczyk

Jako politolog analizuję i komentuje wydarzenia w Polsce i na świecie, byłem organizatorem licznych konferencji naukowych poświęconych bezpieczeństwu Polski, które organizowałem jako prezes Wrocławskiego Koła Naukowego Politologów. Autor książki poświęconej tematyce bezpieczeństwa Polski zatytułowanej ,,Konflikt na Ukrainie a Bezpieczeństwo Polski w zachwianym ładzie postzimnowojennym”.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Niemcy już ponad rok temu zaczęły sprowadzać złoto ze Stanów i Francji (gdzie było przechowywanych ponad 4000 ton złota), ostatnio przyśpieszyły (szef Bundesbanku przywiózľ z Fort Knox 111 ton), jeśli chodzi o Stany to być może kierowała Niemcami obawa że Amerykanie mogą zająć złoto na poczet wielomliiardowych kar wymierzonych tam Deutsche Bankowi , no i Volkswagenowi grożâ gigantyczne kary (ok.20 mld $)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ