Zlikwidowane 3 plantacje konopi oraz przechwycona duża ilość marihuany

Zlikwidowane 3 plantacje konopi, zabezpieczone ponad 180 krzewów oraz wyprodukowana już tam marihuana, z której można było uzyskać ponad 4,2 tys. porcji handlowych, to efekt działań wrocławskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W sprawie zatrzymano mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę konopi i handel narkotykami. Funkcjonariusze szacują wstępnie, że podejrzany do obrotu wprowadził łącznie, co najmniej 4 kilogramy marihuany. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę konopi i handel marihuaną. Zatrzymany, to 35 – letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci realizując działania operacyjne ustalili miejsce na terenie wrocławskiej dzielnicy Rakowiec, gdzie może być prowadzona uprawa konopi indyjskich. W wyniku dalszych działań funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia. Likwidując plantację prowadzoną w warunkach mieszkaniowych przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, funkcjonariusze wpadli też na trop dwóch kolejnych nielegalnych upraw.
Wszystkie 3 plantacje prowadzone były na terenie Wrocławia i w jednej z podwrocławskich miejscowości. Likwidując nielegalne uprawy konopi, policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 180 krzewów będących w różnej fazie wzrostu. W trakcie realizacji, funkcjonariusze zabezpieczyli też wyprodukowaną już tam marihuanę, z której można było uzyskać ponad 4,2 tys. porcji handlowych, a także wagi służące do porcjowania środków odurzających.
Jak wynika z ustaleń przeprowadzonych przez policjantów zajmujących się tą sprawą i zgromadzonego materiału, oprócz nielegalnej uprawy, mężczyzna także w znacznych ilościach handlował marihuaną. Funkcjonariusze szacują wstępnie, że do obrotu wprowadził łącznie, co najmniej 4 kilogramy tego narkotyku.

Obecnie policjanci dalej szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Wobec podejrzanego mężczyzny, sąd zastosował już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za nielegalną uprawę konopi mogącą dostarczyć znaczne ilości środków odurzających, grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami, jeśli w grę wchodzi ich znaczna ilość, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

źródło: KP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ