Afera korupcyjna – łapówki za zlecenia budowlane

fot: youtube
Trzech biznesmenów zostało zatrzymanych przez agentów CBA w związku z podejrzeniem wręczenia korzyści majątkowej inspektorowi nadzoru budowlanego Tauron Ciepło sp. z o.o. – dowiedział się portal tvp.info. W zamian mężczyźni otrzymywali zlecenia dla swoich firm.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w poniedziałek rano trzech biznesmenów z Katowic. Wszyscy podejrzani są o wręczanie łapówek Bożenie K., inspektorowi nadzoru Tauron Ciepło sp. z o.o.. Kobieta odpowiedzialna była za inwestycje w spółce. Portal tvp.info dotarł do informacji, z których wynika, że biznesmeni mieli wręczyć 46 tys. zł łapówek w zamian za zlecenia budowlane, które dostali od Bożeny K. Najciekawszy jest jednak fakt, że do zatrzymania Bożeny K. doszło dzięki zeznaniom i wyjaśnieniom złożonym przez Bożenę K.

Bożena K. została zatrzymana przez CBA na początku czerwca 2016 roku, w czasie, kiedy przyjmowała 75 tys. zł łapówki. Po tym zdarzeniu agenci i Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęli śledztwo w sprawie korupcji w Tauron Ciepło sp. z o.o. Do tej pory Bożena K. usłyszała 37 zarzutów korupcyjnych. Według ustaleń prokuratury i CBA w sumie wzięła od biznesmenów ponad 480 tys. zł.

Z ustaleń tvp.info wynika, że niewykluczone są kolejne zatrzymania. Zwłaszcza, że Bożena K. zaczęła współpracować z prokuraturą.

źródło Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ