Kradzież paliwa z pojazdu ciężarowego. Podczas zdarzenia pokrzywdzony spał w szoferce – o zdarzeniu dowiedział się od policjantów

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa w ilości blisko 160 litrów z samochodu ciężarowego,. Ponadto na miejscu zdarzenia policjanci ujawni substancję psychotropową w postaci metamfetaminy. Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Do kradzieży doszło na jednym z parkingów w pobliżu strefy ekonomicznej w gminie Gromadka. Kilka minut po godzinie 2 w nocy policjanci z Komisariatu w Kruszynie zauważyli pojazd, który zaparkowany był w pobliżu parkingu dla pojazdów ciężarowych. Wzbudziło to podejrzenie funkcjonariuszy, ponieważ teren ten narożny jest na liczne kradzieże paliwa. Ich czujność i w tym przypadku nie zawiodła. Po sprawdzeniu terenu ujawnili, że w jednym z zaparkowanych pojazdów ciężarowych nie ma korka od wlewu paliwa. W okolicach parkingu przebywał nieznany mężczyzna, który – jak się po chwili okazało – dokonał kradzieży oleju napędowego z samochodu ciężarowego.

W zaparkowanym w pobliżu parkingu dla pojazdów ciężarowych aucie policjanci ujawnili kilka kanistrów z paliwem o różnych pojemnościach. Kierowca okradzionego samochodu spał w szoferce. Funkcjonariusze obudzili go i poinformowali o zdarzeniu.

Ponadto na miejscu zdarzenia policjanci ujawnili woreczek z zawartością metamfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli paliwo, pojazd sprawcy oraz substancję psychotropową. W trakcie działań w tej sprawie zatrzymano również drugiego mężczyznę, który brał udział w zdarzeniu. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Są to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Usłyszeli już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ