41 Bieg Piastów

bieg piastów.jpg

Od 3 do 5 marca 2017 na Polanie Jakuszyckiej odbędą się biegi w ramach 41 Biegu Piastów, a w ramach tej sportowej imprezy – 18 Policyjny Bieg Piastów. Jeleniogórska policja w tych dniach będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tego wydarzenia. Funkcjonariusze zadbają m.in. o płynność w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo uczestników, kibiców i turystów.

Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza na odcinku od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki ruchu drogowego oraz patrole drogówki. Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu, kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe. Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. Apelujemy o korzystanie, w miarę możliwości, z komunikacji zbiorowej, bowiem ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwracamy również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy powinny wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9 do 10 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką.

W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowały się do poleceń policjantów, oraz – aby w żadnym wypadku nie pozostawiały pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli. Przypominany również, aby nie pozostawiać w samochodach w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, ponieważ mogą się one stać łatwym łupem dla złodziei.
Ponadto apelujemy do turystów żeby nie pozostawiali pod żadnym pozorem sprzętu narciarskiego w bagażnikach dachowych i najlepiej zabierali go ze sobą do hotelu, czy pensjonatu.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ