Jest umowa na projekt kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy


Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy, tzw. alei Stabłowickiej. Projekt ma być gotowy za około rok. 

W ostatni dzień lutego w siedzibie spółki Wrocławskie Inwestycje podpisano umowę z koncorcjum firm (Egis Polska i BBKS Projekt) na projekt budowy alei Stabłowickiej (osi zachodniej). To kolejny fragment obwodnicy Leśnicy.

Pod oficjalną nazwą zadania: opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i sprawowanie nadzoru autorskiego na potrzeby realizacji zadania „02100 Budowa Osi Zachodniej we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 94” kryje się m.in. przygotowanie projektu wykonawczego i zdobycie wszelkich zezwoleń niezbędnych do wybudowania kolejnego fragmentu obwodnicy Leśnicy.

Chodzi dokładnie o dwukilometrowy odcinek alei Stabłowickiej  od węzła za ul. Osiniecką (na którym powstająca obwodnica odbija na zachód do Średzkiej) w kierunku Kosmonautów (zobacz mapkę).

Droga ma być w standardzie budowanej obwodnicy Leśnicy, czyli jednojezdniowa. Największym wyzwaniem dla wykonawców będzie budowa wiaduktu nad torami kolejowymi. Nieco wyższego standardu możemy oczekiwać na ul. Kosmonautów, która w kierunku centrum ma być drogą dwujezdniową.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ