Niezalezna.pl: Śledczy zbadają zaniedbania poprzedniej ekipy SKW ws. Smoleńska

Katastrofa_w_Smoleńsku.jpg

Kierownictwo Służby Kontrwywiadu Wojskowego złoży doniesienie do prokuratury dotyczące zaniedbań poprzednich władz SKW ws. katastrofy smoleńskiej. Zamiary te zdradził w rozmowie z Dorotą Kanią obecny szef SKW Piotr Bączek. Całość wywiadu dziś w TV Republika w programie „Koniec systemu” o godz. 21:30.

To pierwszy telewizyjny wywiad, jakiego udzielił po objęciu stanowiska obecny szef SKW Piotr Bączek. Jako gość programu „Koniec systemu” Bączek zdradził m.in., że do prokuratury skierowane zostaną zawiadomienia dotyczące zaniedbań poprzednich władz SKW ws. katastrofy smoleńskiej.

Przypomnijmy: w 2013 r. opublikowano na stronach internetowych prezydenta Rosji dekret dotyczący porozumienia o współpracy SKW i FSB. Co więcej, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel oraz dyrektor jego gabinetu Krzysztof Dusza w czasie swojego urzędowania w SKW spotykali się z W.J. – rezydentem rosyjskiego wywiadu w Polsce. Spotkania miały miejsce w czasie, gdy Pytel był dyrektorem Zarządu Operacyjnego SKW, a szefem wojskowego kontrwywiadu – gen. Janusz Nosek. Jedno z nich odbyło się we wsi Ułowo, tuż obok granicy z obwodem kaliningradzkim.

W pierwszej części dzisiejszego odcinka programu „Koniec systemu” mowa będzie z kolei o tym, dlaczego śp. Lech Kaczyński, nie pojechał – jak planował – do Katynia pociągiem, lecz samolotem, z jakich powodów odwiedził dwa dni wcześniej Litwę i jaki był w tym udział służb specjalnych.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ