Prezes PiS o kandydaturze Saryusza-Wolskiego

fot: youtube
– Nie jest to moment, w który miałbym jakiekolwiek podstawy, żeby oceniać kompetencje Saryusza-Wolskiego. Nie ukrywam, że znam go słabo. To jest polityk, którego obserwuję z bardzo dużej odległości – powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

Podczas konferencji prasowej prezes PiS odniósł się do medialnych doniesień, jakoby kandydatem na szefa Rady Europejskiej miał być Jacek Saryusz-Wolski. – To jest poziom spekulacji, nie będę ich komentował – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że „Donald Tusk jest politykiem, który łamie elementarne zasady UE”. – Donald Tusk zupełnie wprost popiera opozycję, która sama siebie nazywa „totalną” i która nie ukrywa, że chciałaby obalić rząd niekonstytucyjnie. Używa do tego haseł „ulica i zagranica”. „Ulica” znaczy użycie siły, „zagranica” – interwencję zewnętrzną. Ktoś, kto łamie takie zasady, w żadnym razie nie może liczyć na nasze poparcie – powiedział. – Pozostałe sprawy proszę traktować jako spekulacje – dodał.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że „nie jest to moment, w który miałbym jakiekolwiek podstawy, żeby oceniać kompetencje Saryusza-Wolskiego”. – Nie ukrywam, że znam go słabo. To jest polityk, którego obserwuję z bardzo dużej odległości – wskazał.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ