TV Republika: Szef SKW zdradza szczegóły zawiadomienia ws. Smoleńska

smolensk-wikipedia-400x0.jpg

Kierownictwo Służby Kontrwywiadu Wojskowego w najbliższym czasie złoży doniesienie do prokuratury dotyczące zaniedbań poprzednich władz SKW ws. katastrofy smoleńskiej. Informację o tym przekazał na antenie Telewizji Republika obecny szef SKW Piotr Bączek.

To pierwszy telewizyjny wywiad, jakiego udzielił po objęciu stanowiska obecny szef SKW Piotr Bączek. Jako gość programu „Koniec systemu” Bączek zdradził m.in., że do prokuratury skierowane zostaną zawiadomienia dotyczące zaniedbań poprzednich władz SKW ws. katastrofy smoleńskiej.

– Służby całkowicie zlekceważyły informację o możliwym zagrożeniu jednego z lotnisk kraju Unii Europejskiej. Wiadomość przyszła 9 kwietnia wieczorem i została kompletnie zlekceważona. Dokument powędrował na półkę i nikt się nią nie zajął

– mówił minister Bączek w Telewizji Republika.

Biuro Sirene Czechy przesłało wówczas pilną informację, z której treści wynika, że w najbliższym czasie na jednym z lotnisk na terenie Unii Europejskiej ma dojść do uprowadzenia samolotu w kierunku Iraku. Pismo zostało wysłane 9 kwietnia najpierw do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, potem było rozsyłane dalej przez RCB m.in. do Centrum Antyterrorystycznego ABW, Komendy Głównej Straży Granicznej, Dyżurnej Służby Operacyjnej Sił Zbrojnych, Agencji Wywiadu, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Krajowego Centrum Koordynacji i Ochrony Ludności w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Dodatkowo informacja została przekazana (poprzez wiadomości SMS) do Stałego Dyżuru Operacyjnego Prezesa Rady Ministrów, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Adama Rapackiego oraz do rzecznika prasowego MSWiA.

Informacja ta nie dotarła ani do szefa BBN Aleksandra Szczygło, ani też do prezydenta RP. prof. Lecha Kaczyńskiego.

To niejedyne nieprawidłowości związane z poprzednią ekipą.

– W dalszym ciągu są odnajdywane dokumenty dotyczące katastrofy smoleńskiej w miejscach, które nie powinny się znajdować. Wyjaśniamy też inne nieprawidłowości

– podkreślił szef SKW.

O patologiach w służbach w czasach rządów PO-PSL wielokrotnie pisała „Gazeta Polska” i „Gazeta Polska Codziennie”. Ujawniły one m.in. że były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel oraz dyrektor jego gabinetu Krzysztof Dusza w czasie swojego urzędowania w SKW spotykali się z W.J. – rezydentem rosyjskiego wywiadu w Polsce. Spotkania miały miejsce w czasie, gdy Pytel był dyrektorem Zarządu Operacyjnego SKW, a szefem wojskowego kontrwywiadu – gen. Janusz Nosek. Jedno z nich odbyło się we wsi Ułowo, tuż obok granicy z obwodem kaliningradzkim.

Całość wywiadu została wyemitowana TV Republika w programie „Koniec systemu” .

Marta Piotrowicz

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ