W stanie upojenia alkoholowego kierował samochodem

foto: Dolnośląska Policja

Był podejrzewany o jazdę po alkoholu. Nie reagował na dawane sygnały do zatrzymania się. Policjant z Góry w trakcie jazdy zmuszony był wskoczyć do auta, by uniemożliwić kierowcy jego dalsza jazdę. Jak się okazało kierowca samochodu miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W pojeździe znajdowały się puste butelki po alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci z komendy powiatowej w Górze pełniący służbę patrolową w okolicach Placu Chrobrego zostali zatrzymani przez jednego z mieszkańców miasta. Mężczyzna poinformował, że ulicą obok jedzie nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zauważyli poruszający się pojazd marki vw golf. Policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu, jednak kierowca nie reagował. Kiedy pojazd zwolnił i usiłował wykonać manewr skrętu policjant wybiegł z radiowozu, otworzył drzwi pojazdu od strony pasażera i wskoczył na siedzenie. Natychmiast wyłączył silnik i wyjął kluczyki ze stacyjki.

Jak się okazało volkswagenem kierował 56-letni mieszkaniec Góry. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego i policjanci nie mogli z nim nawiązać kontaktu, natomiast w pojeździe znajdowały się puste butelki po alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał ponad 3 promile w organizmie.

Ponadto górowianin nie miał przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz dokumentów potwierdzających ubezpieczenie pojazdu. 56-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ