Pościg za złodziejem desek

policja nowa.jpg

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po pościgu zatrzymali mężczyznę, który ukradł deski z tartaku. Wartość utraconego mienia to kwota 1,5 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do tego przestępstwa. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec lutego około godziny 2.30 pracownik ochrony poinformował dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy o kradzieży drzewa z tartaku na terenie gminy Prochowice. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Po przybyciu policjanci ustalili, że chwilę wcześniej przed ich przyjazdem sprawca kradzieży oddalił się.
W związku z tym policjanci postanowili sprawdzić najbliższą okolicę. Nagle zauważyli opisywany przez pracownika ochrony pojazd marki VW Golf, którego kierujący na ich widok wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Po zatrzymaniu okazało się, że jest nim 29-letni mieszkaniec gminy Prochowice. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Ponadto policjanci ustalili, że podejrzewany poruszał się pojazdem nie posiadając uprawnień do kierowania.
O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ