Wspólna wizyta na Ukrainie szefów polskiej i brytyjskiej dyplomacji

fot: youtube
Dziś minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wraz z szefem brytyjskiej dyplomacji, Borisem Johnsonem, przebywa z wizytą w Kijowie. Ministrowie mają na celu zademonstrowanie poparcia dla europejskiego kursu Ukrainy oraz jej integralności terytorialnej.

Celem wizyty szefów dyplomacji jest poparcia dla europejskiego kursu Ukrainy, ale także poparcie jej integralności terytorialnej, suwerenności, jak również zapewnienie o wsparciu ze strony Europy. Ministrowie spotkają się m.in. z prezydentem Petrem Poroszenką, premierem Wołodymyrem Hrojsmanem oraz wicepremier Kłympusz-Cyncadze oraz szefem dyplomacji Ukrainy, Pawłem Klimkinem.

– Bardzo się ciesze, że wspólnie z ministrem Borisem Johnsonem będziemy mogli ponowić nasze zaangażowanie na rzecz europejskiego wyboru Ukrainy, jej suwerenności i terytorialnej integralności. Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość Ukrainy. Od tego czasu uważamy Ukrainę za naszego strategicznego partnera – powiedział Witold Waszczykowski.

– Ta wizyta umacnia nasze niezachwiane poparcie dla Ukrainy. Wielka Brytania nadal zdecydowana jest bronić jej suwerenności. Jesteśmy nieugięci w kwestii bezprawnej aneksji Krymu przez Rosję i wzywamy Rosję do jego zwrotu – zaznaczył Boris Johnson.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ