Wybili szybę w miejskim autobusie, bo nie mogli wysiąść

policja.jpg

Dzielnicowi z Lubina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie mienia. Sprawcy wybili szybę w drzwiach autobusu miejskiego, którym podróżowali. Według ich relacji drzwi na jednym z przystanków gdzie chcieli wysiąść nie otworzyły się, dlatego zaczęli w nie kopać. Mężczyźni działając w ten sposób spowodowali straty w wysokości około 5 tysięcy złotych. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za zniszczenie mienia grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Pod koniec lutego br. dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony o fakcie zniszczenia mienia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwóch mężczyzn kopiąc w drzwi autobusu miejskiego wybiło szybę. Policjant na miejsce skierował dzielnicowych.
Funkcjonariusze rozmawiając ze świadkami tego zdarzenia ustalili rysopisy sprawców oraz kierunek ich ucieczki. Kilkaset metrów od przystanku zatrzymali dwóch podejrzewanych o ten czyn. Okazało się, że są to mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 26 i 31 lat. Swoim działaniem spowodowali starty w wysokości około 5 tysięcy złotych.
Mężczyźni powiedzieli policjantom, że po zatrzymaniu na przystanku gdzie chcieli wysiąść nie otworzyły się drzwi autobusu. To ich tak zdenerwowało, że zaczęli w nie kopać i w ten sposób chcieli opuścić jadący już pojazd.
Teraz za zniszczenie mienia obaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto będą musieli naprawić wyrządzoną szkodę.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ