Młodzi pamiętają o Dniu Pamięci Żołnierzy wyklętych


W dniu 1 marca od kilku lat obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji wiele organizacji prowadzi akcje mające na celu upamiętnienie tych bohaterów, którzy pięknie zapisali się w naszej historii. Podobnie jeleniogórska młodzież postanowiła uczcić ich pamięć.

Po południu młodzi patrioci w Jeleniej Górze rozdawali ulotki informujące o tym dniu oraz o życiu Żołnierzy Niezłomnych. Wraz z ulotkami były rozdawane ryngrafy do wpięcia w marynarkę, których to wygląd bardzo przypadł do gustu mieszkańców. Oprócz upamiętnienia, akcja miała na celu również poinformowanie mieszkańców o tym święcie, jak i o samych Żołnierzach Wyklętych, ponieważ niestety nie wszyscy jeszcze wiedzą o ludziach, dzięki którym możemy żyć teraz w wolnej Polsce.

Podobne inicjatywy tego dnia odbywały się w wielu miastach okręgu jeleniogórsko-legnickiego.

„W dniu 1 marca podjęliśmy się organizacji akcji upamiętniającej pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Rozdawaliśmy ulotki i ryngrafy przechodniom w okolicy Placu Ratuszowego. Mieszkańcy chętnie przyjmowali ulotki, niektórzy nawet w wdawali się z Nami z krótka rozmowę na temat bohaterskości Niezłomnych, ale także była to dobra okazja do rozmowy o ważnych, lokalnych tematach. Akcja była bardzo udana.” mówi Karolina Dudzik z FM PiS JG.

Wiele osób tego dnia świętuje, natomiast niektórzy próbują im przeszkadzać. Na jeleniogórskim rynku interweniowała Straż Miejska, która to przerwała akt upamiętnienia Bohaterów przez rodziny Żołnierzy Wyklętych. Dwie osoby, które z głośnikiem i flagami stały na rynku zostały poproszone o wyłączenie muzyki, ale o tym dokładnie napiszemy w oddzielnym materiale.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych na stałe wszedł już do listy świąt państwowych i obchodzonych jest z należytą czcią. Bardzo cieszy fakt, że młodzi również pamiętają o tych bohaterach i chcą oddawać im cześć. Dzięki takim akcjom budowana jest tożsamość narodowa Polaków. Cześć i Chwała Bohaterom!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ