ABW weryfikuje informację o śmierci polskiego bojownika Państwa Islamskiego

fot. twitter.com
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, na zlecenie Prokuratury Krajowej, weryfikuje informację dotyczącą śmierci polskiego bojownika tzw. Państwa Islamskiego. Mężczyzna zginąć miał w okolicach Aleppo.

Łódzki Wydział Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi prowadzi śledztwo m.in. przeciwko Jakubowi J., podejrzanemu o udział w zorganizowanym związku o charakterze zbrojnym, mającym na celu popełnianie przestępstw o charakterze terrorystycznym oraz posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej (art. 258 par. 2 kodeksy karnego i in.).

Ze względu na ukrywanie się podejrzanego, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi IV Wydziału Karnego o zastosowanie wobec Jakuba J. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 23 czerwca 2016 roku sąd wniosek ten uwzględnił, a prokurator wydał list gończy i przesłał stosowną dokumentację do Komendy Głównej Straży Granicznej. Poszukiwania prowadzone w skali całego kraju nie doprowadziły do ujęcia Jakuba J. Z ostatnich informacji o miejscu pobytu podejrzanego wynikało, że może on przebywać we Francji. 20 września 2016 roku Sąd Okręgowy w Łodzi wydał wobec Jakuba J. Europejski Nakaz Aresztowania – informuje Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Przedwczoraj w mediach pojawiły się informacje, że Jakub J. miał zginąć w okolicach Aleppo. Nie zostały, jak dotąd, procesowo potwierdzone informacje o śmierci podejrzanego. W tym zakresie zlecono Delegaturze w Łodzi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zweryfikowanie tych informacji – informuje PK.

Źródło: pk.gov.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ