Komornik w Lidlu. Poszło o lody

lody.jpg

Po wkroczeniu do centrum dystrybucyjnego sieci Lidl komornik zajął 46 tys. opakowań lodów Ballino. Cała sprawa jest efektem sporu prawnego z firmąGrycan Lody od Pokoleń.

Jak informuje Radio ZET firma Grycan zarzuca sieci Lidl, eksponowanie lodów Ballino w sposób, który mógł wprowadzać konsumentów w błąd. Pojawiły się również zarzuty dotyczące zbyt dużego podobieństwa opakowań lodów.

– W sieci dyskontów Lidl pojawiły się duże ilości lodów jej marki własnej Ballino w opakowaniach 500 ml, do złudzenia przypominających nasze produkty i ustawione dokładnie w tych samych miejscach, w których do tej pory, podczas wspólnych akcji stały nasze lody – tłumaczy Marcin Snopkowski, dyrektor generalny firmy Lodziarnie Firmowe (należy do niej marka Grycan).

Te wątpliwości podzielił również Sąd Okręgowy w Warszawie, na mocy którego działał komornik. W związku z tym, iż firmy nie doszły do porozumienia, wszczęte zostały kroki prawne.

Lidl zobowiązał się do usunięcia lodów w spornych opakowaniach ze wszystkich swoich sklepów do 2 marca do godziny 13:00.
źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ