Pracownik ochrony jechał samochodem po alkoholu – miał przy sobie broń służbową i przewoził pieniądze

foto: policja.pl

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jadąc volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on blisko 0,5 promila alkoholu. Okazało się, że jest pracownikiem firmy ochroniarskiej i przewozi pieniądze, a dodatkowo ma przy sobie broń służbową. Policjanci zatrzymali podejrzewanego i zabezpieczyli jego broń wraz z amunicją. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Do zatrzymania kierowcy doszło w tym tygodniu na ternie gminy Nowogrodziec. Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierowca przekroczył prędkość o 27 km/h w obszarze zabudowanym. W czasie rozmowy z 58-latkiem, funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Podejrzenia potwierdziło przeprowadzone badanie trzeźwości, które wykazało blisko 0,5 promila.
Okazało się, że mężczyzna jest pracownikiem firmy ochroniarskiej z powiatu legnickiego i przewozi pieniądze. Mężczyzna miał przy sobie broń służbową. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz broń służbową wraz z amunicją.
W samochodzie z kierowcą podróżował trzeźwy pasażer, który posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami. Po zakończonych czynnościach, to on kontynuował dalszą jazdę.
Niebawem kierujący usłyszy zarzuty i za swój czyn odpowie przed sądem.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ