To zdjęcie miało uderzyć w PiS. Kulisy medialnej manipulacji


Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Ta ustawa w ogóle nie dotyczy lasów będących we władaniu Lasów Państwowych, ani nie dotyczy jakichkolwiek innych lasów, co nie przeszkadza, aby w mainstreamowych mediach pokazywać regularną wycinkę, a nawet śmierć zwierząt.

Przypomnijmy zgodnie z ustawą właściciele prywatnych posesji są zwolnieni z obowiązku uzyskania w urzędzie zgody na wycinkę drzew, jeżeli nie jest ona związana z działalnością gospodarczą. W innych wypadkach o zezwolenie trzeba będzie się starać, ale dopiero w odniesieniu do drzew mających co najmniej kilkanaście lat.

W przestrzeni medialnej dochodzi jednak do szeregu manipulacji, Powstał już nawet specjalny hashtag #LexSzyszko, który ma wskazywać, że ten projekt powstał z inicjatywy ministra środowiska prof. Jana Szyszko. W ostatnich dniach skala manipulacji osiągnęła kolejny poziom. Otóż w sieci i na portalach internetowych pojawiło się zdjęcie martwej wiewiórki.

“Zdjęcie wiewiórki na pniu ściętego drzewa udostępniają na Facebooku tysiące osób. Można śmiało powiedzieć, że już stało się symbolem wycinek, które zapoczątkowały decyzje ministra Szyszki” – piszą m.in portale gazeta.pl czy onet.pl.

Praca dziennikarza najwyraźniej przerasta redaktorów “Gazety Wyborczej” czy portalu onet.pl a sprawdzenie podstawowych faktów wydaje się dla nich zadaniem wręcz niemożliwym.

Przypomnijmy zatem, że projekt ustawy powstał z inicjatywy poselskiej w wyniku wielu postulatów, które docierały do posłów, iż prawdziwą mitręgę trzeba przejść, żeby wyciąć jedno drzewo na prywatnej posesji.

Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Ta ustawa w ogóle nie dotyczy lasów będących we władaniu Lasów Państwowych ani nie dotyczy żadnych innych lasów, co nie przeszkadza, aby w mainstreamowych mediach pokazywać regularną wycinkę, a nawet śmierć zwierząt.

Przypomnijmy zgodnie z ustawą właściciele prywatnych posesji są zwolnieni z obowiązku uzyskania w urzędzie zgody na wycinkę drzew, jeżeli nie jest ona związana z działalnością gospodarczą. W innych wypadkach o zezwolenie trzeba będzie się starać, ale dopiero w odniesieniu do drzew mających co najmniej kilkanaście lat.

W przestrzeni medialnej dochodzi jednak do szeregu manipulacji, Powstał już nawet specjalny hashtag #LexSzyszko, który ma wskazywać, że ten projekt powstał z inicjatywy ministra środowiska prof. Jana Szyszko. W ostatnich dniach skala manipulacji osiągnęła kolejny poziom. Otóż w sieci i na portalach internetowych pojawiło się zdjęcie martwej wiewiórki.

“Zdjęcie wiewiórki na pniu ściętego drzewa udostępniają na Facebooku tysiące osób. Można śmiało powiedzieć, że już stało się symbolem wycinek, które zapoczątkowały decyzje ministra Szyszki” – piszą m.in portale gazeta.pl czy onet.pl.

Praca dziennikarza najwyraźniej przerasta pracowników “Gazety Wyborczej” czy portalu onet.pl a sprawdzenie podstawowych faktów wydaje się dla nich niemożliwym zadaniem.

Przypomnijmy zatem projekt ustawy powstał z inicjatywy poselskiej w wyniku wielu postulatów, które docierały do posłów, iż prawdziwą mitręgę trzeba przejść, żeby wyciąć jedno drzewo na prywatnej posesji.

Zdjęcie wiewiórki na pniu ściętego drzewa, na które powołują się mainstreamowe media uzasadniając swój atak na ministra środowiska, pochodzi z Parku Szczęśliwickiego w Warszawie. A ten znajduje się pod zarządem Prezydent stolicy, a to właśnie Hanna Gronkiewicz Waltz zarządziła tam w 2016 r. wycinkę – pod parking dla mieszkańców apartamentowca.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ