Konferencja „Uruchamiamy dzieciaki” o smogu i suplementach diety


Jak smog wpływa na aktywność fizyczną, czy dzieci mogą przyjmować suplementy diety i w jaki sposób dotrzeć z trzepaka na olimpijskie podium? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy trzeciego spotkania z serii „Uruchamiamy dzieciaki”, które odbędzie się 6 marca na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Na poprzednich dwóch konferencjach wśród tematów dominowały zasady zdrowego odżywiania oraz związek dziecięcej otyłości z różnymi, często nieoczywistymi schorzeniami. Planując trzecie spotkanie, organizatorzy uwzględnili sugestie zgłaszanie przez uczestników poprzednich edycji, dzięki czemu w programie pojawiły się między innymi budzące wiele dyskusji zagadnienia smogu czy stosowania suplementów diety. Zgromadzeni wysłuchają też wykładu motywacyjnego autorstwa wicemistrz olimpijskiego z Pekinu Pawła Rańdy, a nauczyciele obecni na konferencji dowiedzą się, w jaki sposób rozmawiać z rodzicami o otyłości ich dzieci.

Dotychczas spotkania z serii „Uruchamiamy dzieciaki” odbywały się w sali wykładowej Centrum Naukowej Informacji Medycznej pod adresem Marcinkowskiego 2-6. Tym razem, czyli w poniedziałek 6 marca, eksperci i uczestnicy konferencji spotkają się na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej przy ul. Borowskiej 211.

Program konferencji:

14:00 Otwarcie konferencji dr hab. Tomasz Zatoński
14:10 dr hab. Tomasz Zatoński, Katedra i Klinika Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi, „Smog a aktywność”.
14:30 mgr Małgorzata Kaczmarek-Fojtar, psycholog, psychoterapeuta, Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej „Kiedy widzę, że problemem dziecka jest otyłość. Jak rozmawiać z dziećmi i ich rodzicami o otyłości?”
14:50 mgr Alicja Basiak, specjalista ds. żywienia, „Suplementy i witaminy w diecie najmłodszych”.
15:10 Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski z Pekinu, dyrektor Biura Sportu Urzędu Marszałkowskiego, „Od trzepaka na olimpijskie podium – rzecz o motywacji”
15:30 Aldona Maziak, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego WTH Wrocław, „Dzieci zimą hartują ciało i charakter. Wrocław gra w hokeja na lodzie”.
15:45 Pytania, dyskusja, wnioski.
16:00 Zakończenie konferencji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ