Piotr Żyła wygrał zakład z burmistrzem Wisły! Skoczek wybierze zespół na lokalną imprezę

piotr zyła.jpg

Szykuje się duża impreza! Po kapitalnych występach Piotra Żyły na mistrzostwach świata w Lahti, skoczek narciarski może wygrać gwiazdę, która uświetni uroczystość. To wynik zakładu Żyły z burmistrzem Wisły. Panowie założyli się o to, że jeśli Piotr Żyła przywiezie medal z mistrzostw świata w Lahti, będzie mógł wybrać zespół, który zaśpiewa na miejscowym festynie. Żyła wygrał zatem zakład podwójnie, ponieważ udało mu się przywieźć aż dwa medale-indywidualny i drużynowy.

Za nami wielki sukces polskich skoczków. Piotr Żyła zdobył w Finlandii dwa medale – brązowy na dużej skoczni w konkursie indywidualnym oraz złoty w konkursie drużynowym.

W związku z sukcesem polskich skoczków, burmistrz Wisły Tomasz Bujok, będzie musiał wywiązać się z zakładu i pozwolić Piotrowi Żyle zaprosić dowolny zespół na miejscowy festyn.

– Powiedziałam Piotrkowi, żeby wybrał jakąś dużą amerykańską gwiazdę. Ciekawe, czy Wisła by zapłaciła – powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Ewa Żyła, mama skoczka. – Piotrek lubi disco polo i tego nie ukrywa. Może Zenek Martyniuk albo zespół Akcent, choć pewnie są już zajęci – dodała mama Piotra Żyły.

Burmistrz Wisły jeszcze nie zdradził, kto wystąpi w czasie festynu, jednak wskazywał, że raczej nie będzie to gwiazda disco-polo.

Źródło: Dziennik Zachodni / Telewizja Republika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ