Przechodził w miejscu niedozwolonym… trafił za kratki

polic.jpg

Policjanci z powiatu jaworskiego zatrzymali mężczyznę, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jego nerwowe zachowanie w trakcie kontroli okazało się nieprzypadkowe i wcale nie chodziło o mandat za popełnione wykroczenie. Okazało się bowiem, że młody mieszkaniec Bolkowa posiadał przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze znaleźli w jego odzieży poporcjowaną marihuanę oraz haszysz. Za posiadanie zabronionych substancji w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanemu grozić może teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bolkowa w godzinach wieczornych zauważyli na jednej z ulic miasta młodego mężczyznę, który przechodził w miejscu niedozwolonym przez jezdnię. W związku z popełnionym wykroczeniem został on zatrzymany do kontroli. Chwilę później uwagę funkcjonariuszy wzbudziło nietypowe, jak na zaistniałą sytuację zachowanie tej osoby.

Jak się okazało 23 – letni mężczyzna był zdenerwowany, ale nie wynikało to z grożących mu konsekwencji za popełnione wykroczenie. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie ukryte w kieszeni spodni środki odurzające. Przeprowadzone badanie wskazało, że jest to marihuana i haszysz w ilości pozwalającej na uzyskanie kilkudziesięciu porcji handlowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

23 – latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo bolkowianin będzie musiał zapłacić 100 zł mandat za popełnione wykroczenie.

Źródło – KPP w Jaworze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ