Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu dzieli się pasjami podczas Dnia Otwartego

foto: Tomasz Walów
W ramach Dnia Otwartego, który odbędzie się 10 marca, studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu działający w organizacjach i kołach naukowych pokażą, czym – poza nauką – tętni ich uczelnia.
Przy tej okazji będzie można dokładnie zwiedzić kampus uczelni, a także zobaczyć medyczne i farmaceutyczne pracownie i laboratoria. Gotowi do odpowiadania na pytania odwiedzających będą studenci wszystkich dziesięciu kierunków: farmacji, analityki medycznej, medycyny, stomatologii, dietetyki, fizjoterapii, zdrowia publicznego, położnictwa, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego.
Dodatkowo studenci przygotowali gry w postaci pokojów zagadek. By wydostać się z popularnych secret/escape rooms, należy w wyznaczonym czasie rozwiązać szereg zagadek i zadań. Do odwiedzenia przygotowane zostały pokoje szalonego wirusologa, studenta, który zaspał na egzamin oraz skrupulatnego dietetyka. Przydadzą się zręczność, umiejętności logicznego myślenia, zdolność pracy w grupie, a przede wszystkim otwartość na dobrą zabawę.
Zapisy do pokojów zagadek prowadzone są mailowo, na marketing@umed.wroc.pl zgłaszać można 3-4 osobowe grupy.
Pod tym samym adresem mailowym prowadzone są również zapisy na zwiedzanie Katedry i Zakładu Technologii Postaci Leku (Borowska 211). Przyszli farmaceuci zajrzą tu do laboratoriów, w których będą mogli przygotować leki, a także zajrzą na zajęcia studentów. Chęć zwiedzania zgłaszać mogą osoby indywidualne lub grupy kilkuosobowe. W przypadku większych grup uczelnia postara się zorganizować dodatkowe terminy.
Wydarzeniach w ramach Dnia Otwartego będą organizowane na następujących wydziałach:
Wydział Lekarski oraz Wydział Nauk o Zdrowiu – ul. Marcinkowskiego 2-6 w godz. 12:00-16:00
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej – ul. Borowska 211 w godz. 10:00-13:00
Wydział Lekarsko-Stomatologiczny ul. Krakowska 26 w godz. 10:00-13:00
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ