Od wtorku Akademickie Targi Pracy na PWr

Beata Zdyb, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Kilkudziesięciu pracodawców weźmie udział w rozpoczynających się w środę, 7 marca, o godz. 9.30 27. Akademickich Targach Pracy. Dwudniowa impreza odbędzie się w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej (budynek C-13).

Targi organizowane są przez Fundację Manus od 2003 r. i odbywają się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Pozwalają one studentom na nawiązanie współpracy z firmami oraz zapoznanie się z aktualnymi ofertami praktyk i staży. Dla pracodawców jest to z kolei doskonała okazja do wymiany informacji dotyczących wymagań stawianych w procesie rekrutacyjnym.

Podczas marcowej edycji swoją ofertę zaprezentują m.in. takie firmy jak Nokia, LG, Bank Zachodni WBK, Dolby Digital, P&G, Grupa PCC, Leoni, Whirpool, Techland, Purina, Nokia, Credit Suisse, Credit Agricole, Capgemini, Wielton, Wabco i Comarch.

W programie targów znalazły się także szkolenia organizowane przez pracodawców, prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy oraz spotkania z ekspertami, którzy doradzą m.in. jak przygotować swoje CV.

Targi odbędą się w dniach 7-8 marca w godzinach 9.30-16.00. Każdą edycję odwiedza ok. 14 tys. osób.

Warto przypomnieć, że według raportów opublikowanych przez firmę Sedlak&Sedlak Politechnika Wrocławska znajduje się w ścisłej czołówce polskich uczelni, których absolwenci zarabiają najwięcej.

Więcej informacji i program targów na stronie głównej 27. ATP – http://atp.pwr.edu.pl/
Kontakt dla mediów – Magdalena Suchowiecka (koordynatorka targów) – tel. 534927403.

Dni Aktywności Studenckiej już w czwartek

Po zakończeniu Akademickich Targów Pracy budynek C-13 przejmą studenci Politechniki Wrocławskiej działający w uczelnianych kołach, mediach i agendach kultury. W czwartek, 9 marca, zapraszamy na kolejne Dni Aktywności Studenckiej (DAS).

W popularnym Serowcu zaprezentuje się około siedemdziesięciu funkcjonujących na naszej uczelni organizacji studenckich. Wszyscy odwiedzający tego dnia naszą uczelnię będą mieli okazję nie tylko do zapoznania się z działalnością studentów, lecz także zyskają szanse na nawiązanie współpracy z wybraną organizacją.

W ramach DAS tradycyjnie odbędą się również konkursy i zabawy oraz tygodniowy cykl szkoleń dla studentów, który rozpocznie się zaraz po wydarzeniu.

Źródło: Politechnika Wrocławska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ