Spotkanie otwarte z Krzysztofem Karoniem pt. „Sposoby walki z marksizmem kulturowym”,


Wrocławskie Koło Ruchu Narodowego zaprasza na spotkanie otwarte pt. „Sposoby walki z marksizmem kulturowym”, które odbędzie się 28 III AD 2017 w sali 105 im. bł. Jerzego Popiełuszki w budynku Solidarności Dolny Śląsk, pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu. Wstęp wolny.

Naszym prelegentem będzie Krzysztof Karoń, twórca kanału internetowego Historia Sztuki. Celem tego projektu jest budowa Programu Wiedzy Społecznej, czyli takiej bazy łatwo dostępnej wiedzy, która ułatwi zrozumienie prawdziwego znaczenia szeroko używanych pojęć – wolność, praca, kultura. Krzysztof Karoń w swoich wykładach przedstawia historię marksizmu i jego ideologicznych kontynuacji, które od ponad 150 lat aktywnie, choć często nie jawnie, wpływają na naszą rzeczywistość, choćby przez fałszowanie znaczenia podstawowych pojęć.

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi tekstami, które mogą posłużyć jako podstawy do dyskusji o historii marksizmu i próbom przeciwdziałania mu:

1. Manifest Komunistyczny, Karol Marks i Fryderyk Engels, Studenckie Koło Filozofii Marksistowskiej (Uniwersytet Warszawski), Warszawa 2007

http://www.filozofia.uw.edu.pl/skfm/publikacje/marks-engels01.pdf

2. Rerum Novarum – Encyklika o kwestii robotniczej, Leon XIII

http://www.mop.pl/doc/html/encykliki/Rerum%20novarum.htm

Zapraszamy na wykład i dyskusję!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ