Rzymkowski: Liczę, że Tusk stanie przed komisją Amber Gold. Dla takiej osoby 2 dni poświęcimy

amber gold.jpg

Gościem programu „Prosto w Oczy” był Tomasz Rzymkowski, poseł ugrupowania Kukiz’15. Rozmowa dotyczyła potencjalnej kandydatury Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, a także przesłuchań komisji Amber Gold.

– Można by było zastanowić się nad kwalifikacją tego czynu – mówił o potencjalnej kandydaturze Donalda Tuska na szefa RE Tomasz Rzymkowski. – Sytuacja, kiedy polski obywatel wbrew woli swojego rządu jest wystawiany przez inny rząd europejski, można tu się zastanowić nad zdradą dyplomatyczną. Mówię to w trybie przypuszczającym, bo póki co Polska przedstawiła kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego. Tusk nie może się wystawić sam jako kandydat. Jego kadencja w lipcu br. roku kończy się i odbywają się na nowo wybory, w którym każde państwo członkowskie może wystawić swoją kandydaturę na przewodniczącego – mówił Rzymkowski.

„Cała UE jest bytem prawa międzynarodowego, który z demokracją nie ma nic wspólnego”

– Jaka jest rola przewodniczącego UE? – pytał poseł. – Jest to wielki woźny Europy. Osoba, która zwołuje posiedzenia, kończy je, a następnie referuje to, co zazwyczaj nie udało się ustalić – powiedział Rzymkowski.

– Cała UE jest bytem prawa międzynarodowego, który z demokracją nie ma nic wspólnego – powiedział poseł Kukiz’15. – Do niedawna akty prawne UE, takie jak rozporządzenia, były wydawane bez udziału Parlamentu. W Parlamencie dyskutowano, natomiast w procesie legislacyjnym Parlament nie uczestniczył. Dzieje się to dopiero od niedawna. Sama Komisja Europejska z gruntu jest organem niedemokratycznym. Polskę reprezentuje komisarz Bieńkowska, którą polski rząd pewnie dawno by już odwołał, gdyby miał taką możliwość – dodał.

„Liczę, że Donald Tusk stawi się przed komisją Amber Gold”

Będziemy zadawać pytania byłemu premierowi Pawlakowi, który na początku wydał decyzję o wpisaniu do rejestru domów składowych w spółce Amber Gold, a następnie tę zgodę cofnął po ujawnieniu okoliczności mówiących o tym, że Marcin P.jest osobą skazaną i ten fakt zataił, a można wręcz powiedzieć, że wprowadził urzędników Ministerstwa Gospodarki w błąd. Ministerstwo Gospodarki zachowało się dość trzeźwo, bo poinformowano o tym fakcie prokuraturę, która jak to prokuratura w Polsce umorzyła postępowanie – dodał poseł.

– Liczę, że Donald Tusk stanie przed komisją Amber Gold. Dla takiej osoby 2 dni poświęcimy – stwierdził Rzymkowski.

Źródło: Telewizja Republika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ