Zaproponował policjantom łapówkę

kasa robert1.jpg

Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież, groźby karalne oraz o obietnicę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. 

Policjanci z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali na interwencję do jednego z marketów, gdzie pracownik ochrony ujął mężczyznę na kradzieży różnych artykułów. Sprawca był agresywny i groził mu. Czuć było od niego silną woń alkoholu.

Podejrzany został zatrzymany w celu wykonania dalszych czynności procesowych z jego udziałem. W trakcie przejazdu do komisariatu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych 28 – latek zaproponował policjantom 3 tysiące złotych łapówki. Funkcjonariusze w tej sytuacji poinformowali go o grożących mu z tytułu takiego zachowania konsekwencjach. Odmowa przyjęcia korzyści wywołała w nim silną agresję i zaczął grozić funkcjonariuszom. Następnie został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.
Za próbę przekupstwa, groźby karalne oraz kradzież mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ