Patryk Wild o Marszałku Przybylskim: Jest idealny dla ludzi, którzy chcą nim kręcić i kręcą

foto: umwd.dolnyslask.pl/

Cezary Przybylski, od 3 lat pełni urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Mało który wrocławianin kojarzył osobę pana Marszałka. Wraz z nowym sezonem artystycznym, twarz stała się rozpoznawalna a niezajmowanie stanowiska, w niemal wszystkich ważnych sprawach dla Wrocławia i Dolnego Śląska zdumiewało coraz bardziej.

Przypomnijmy, chodzi o nieliczną ale bardzo krzykliwą grupę aktorów Teatru Polskiego, która wyraziła swoje niezadowolenie z powodu podpisania kontraktu z Cezarym Morawskim – nowym dyrektorem Polskiego. Dyrektorem został z zachowaniem wszelkich procedur ale nie został namaszczony przez poprzednika. Nie ma i nigdy nie miał wsparcia w sejmiku. Sytuacja patowa. Być może marszałek chce przeczekać do końca sierpnia, kiedy Janowi Klacie skończy się kontrakt w Krakowie?

Zbliżamy się do końca kadencji, zapytaliśmy polityków jak oceniają działania marszałka?

Bardzo dobrą rekomendację wystawiła radna Dorota Galant z .Nowoczesnej, która razem z marszałkiem pracowała i zna jego zaangażowanie:

Marszałek Przybylski jest bardzo dobrym marszałkiem. Nie ma o nim żadnych doniesień medialnych, że robi coś nie tak. Ja nie mam mu nic do zarzucenia. Praca w sejmiku, przebiega bardzo dobrze. W przyszłości to wyborcy będą oceniać pracę wszystkich, marszałka też.

Innego zdania jest Marcin Krzyżanowski – przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta

Jaka może być ocena marszałka Przybylskiego, jeśli jego decyzje w sprawach ważnych sprzeczne są z interesem społecznym?!  Marszałek ma dużo niezałatwionych spraw, np. Teatru Polskiego, szpitala w Wałbrzychu albo bardzo dziwne kwestie funduszy europejskich włącznie z opóźnieniem generatorów wniosków płatniczych.

Albo nie panuje i się nie nadaje na to stanowisko… albo słucha szarej eminencji?!

Tak to wygląda. PIS, tak samo jak inne partie, ma swojego kandydata na ten urząd ale jeszcze za wcześnie wyjawiać nazwisko.

Cenzurkę wystawił również, radny sejmikowy  Patryk Wild z Bezpartyjnych Samorządowców

Krytycznie. Niedecyzyjny marszałek to żaden marszałek. Jest idealny dla ludzi, którzy chcą nim kręcić i kręcą. Nieco ponad pół roku temu próbowaliśmy zmienić marszałka – nawet jego partyjni koledzy byli nim rozczarowani – ale odbyły się dyscyplinujące rozmowy radnych sejmiku i po spotkaniu ze Schetyną i Zdrojewskim widać już było arytmetykę głosowania, większości nadal nie mamy.

Trwa patologiczny układ, który polega na zarządzaniu województwa przez różne grupy interesu z tylnego fotela. Zatem jeśli dojdzie do wyboru nowego marszałka, praktycznie każdy z Bezpartyjnych Samorządowców ma kompetencje aby zarządzać województwem. Z racji wykształcenia, doświadczenia i predyspozycji, ale na tę chwilę nie mówimy o naszym kandydacie.

W obozie władzy widać wściekłość. Budują wspólną platformę antypis, co nie jest mądre. Poza tym widać, że marszałek załatwia interesy pana Dutkiewicza, nieformalnego członka partii .Nowoczesna.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ