ROK 2017 – ROKIEM KOBIET DLA KRWIODAWSTWA

krew.jpg

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dr hab. prof. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu ogłasza rok 2017 „Rokiem Kobiet dla Krwiodawstwa”

Jedynie 30% wszystkich Honorowych Dawców Krwi stanowią kobiety. Celem naszego Centrum na rok 2017 jest zwiększenie ilości Pań zgłaszających się do oddawania krwi. Dlatego rok 2017 ustanawiamy „Rokiem Kobiet dla Krwiodawstwa”.

Ten wyjątkowy okres inaugurujemy 7 marca podczas Kongresu Aktywnych Kobiet z powiatu wrocławskiego, podczas którego zaprezentujemy wykład pt. „Jestem Zdrowa Oddaję Bezpieczną Krew”. A dniu 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet i z tej okazji dla każdej Pani, która odda krew przygotowaliśmy pluszową kropelkę krwi.

Na kolejne miesiące przygotowaliśmy kolejne niespodzianki związane z „Rokiem Kobiet dla Krwiodawstwa” , które bardzo Państwa zaskoczą.

Korzystając z okazji w Dniu Kobiet życzymy wszystkim Paniom zdrowia, radości życiowej, spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym oraz aby każdy dzień był powodem do dumy.

Przypominamy, że krew można oddawać codziennie w RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża, w oddziałach terenowych w Legnicy, Lubinie, Głogowie oraz na akcjach wyjazdowych.

Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ