Wrocław: Będzie oświetlenie w trzech parkach

Neo[EZN] / fotopolska.eu, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na wykonanie oświetlenia w parkach Grabiszyńskim, Leśnickim i Tysiąclecia. Jasność zapanuje również na drodze przez park do kościoła św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie.

Oświetlenie parków będzie realizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Najliczniejsze grono zwolenników miał projekt oświetlenia parku Grabiszyńskiego. W głosowaniu na to zadanie wzięło udział ponad 7 tysięcy osób. Za instalacją lamp w parku Tysiąclecia głosowało blisko tysiąc osób, a parku Leśnickiego ponad 600 osób. Teraz ogłoszono przetarg na wykonanie tych zadań.

Ta wiadomość cieszy szczególnie biegaczy. – Zwykle trenuje wieczorem, bywało, że i o zmroku. Nieraz w pochmurną pogodę musiałem do biegania po parku używać latarki czołowej. To nie jest zbyt wygodne. Teraz, gdy ścieżki będą oświetlone, biegać będzie można praktycznie przez całą dobę – cieszy się Marek Wysocki, który biega w parku Grabiszyńskim.

W tym parku według planów oświetlonych zostanie ponad 3 kilometry alejek. Latarnie staną na: al. Romera (od al. Hallera do rzeki Ślęzy), na alejce wzdłuż potoku Grabiszynka (od Małej Sobótki do skrzyżowania z al. Romera) oraz na odcinku łączącym al. Romera z pętlą tramwajową przy cmentarzu Grabiszyńskim (zobacz mapkę).

W parku Tysiąclecia oświetlona zostanie 450-metrowa ścieżka od ul. Granicznej, wzdłuż strumienia Kasina do terenów rekreacyjnych. Natomiast w parku Leśnickim latarnie staną przy alei parkowej o długości 370 m. Dodatkowo oświetlona ma być również droga przez park do kościoła św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie. Wykonawcy mają czas na składanie ofert do połowy marca, a prace powinni zakończyć do końca października 2017 roku.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocławia

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ