Orban poprze Tuska, premier Wielkiej Brytanii wstrzyma się od głosu

fot: youtube
Taką informację za pomocą Twittera przekazał dziennikarz z Włoch, David Carretta, powołując się m.in. na szefa Europejskiej Partii Ludowej. Josepha Daula oraz przewodniczącego frakcji EPL w Parlamencie Europejskim, Manfreda Webera.

Kadencja Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rary Europejskiej wygaśnie z końcem maja. Polityk zadeklarował, że gotów jest pełnić tę funkcję przez kolejne 2,5 roku. Tusk ma poparcie Europejskiej Partii Ludowej, zrzeszającej centroprawicowe ugrupowania w Europie, w tym PO, PSL, a także CDU niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, która również dziś wyraziła poparcie dla tego kandydata.

Dziennikarz z Włoch, David Carretta, powołując się m.in. na szefa Europejskiej Partii Ludowej. Josepha Daula oraz przewodniczącego frakcji EPL w Parlamencie Europejskim, Manfreda Webera, przekazał na Twitterze, że premier Węgier Viktor Orban także poprze Donalda Tuska, zaś premier Wielkiej Brytanii wstrzyma się od głosu.

Wcześniej poparcie dla Tuska wyraził także premier Hiszpanii Mariano Rajoy, twierdząc przy tym, że „Tusk wykonał dobrą robotę”.

Byłego premiera Polski ma poprzeć także premier Holandii.
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ