Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Daszyńskiego we Wrocławiu

foto: kmpsp.wroclaw.pl

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP, z okien budynku na 4 piętrze wydobywały się gęste kłęby dymu.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, niezwłocznie sprawiono drabinę SD-37 wraz z ratownikiem do 3 osób znajdujących się w mieszkaniu na 4 piętrze tuż obok palącego się mieszkania, po czym ewakuowano je na chodnik i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Równocześnie do wnętrza budynku wprowadzone zostały 2 roty w aparatach ochrony układu oddechowego z prądem wody w natarciu do palącego się mieszkania. Po dotarciu do źródła pożaru okazało się, że ogniem objęte jest całe wyposażenie mieszkania.

Roty znajdujące się wewnątrz budynku zajęły się przeszukiwaniem mieszkań, ewakuacją lokatorów oraz oddymieniem klatki schodowej poprzez otwarcie okien. Z budynku łącznie ewakuowano 10 osób. Po ugaszeniu pożaru dokonano pomiarów kamerą termowizyjną oraz czujnikiem wielogazowym mieszkań i klatki schodowej w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia oraz obecności gazów trujących.

Źródło: KP PSP we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ