Sondaż IBRiS: Polacy za istenieniem Wojsk Obrony Terytorialnej

wojsko.jpg

W najnowszym sondażu IRBIS Polacy wyrazili potrzebę obecności Wojsk Obrony Terytorialnej. Wśród ankietowanych aż 58 procent głosów zgodziło się ze stawianą tezą o potrzebie WOT w Polsce. O sprawie poinformował dziennik Rzeczpospolita.

Przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych. Pozostałe osoby zaznaczyły, że nie mają na ten temat zdania.

W większym stopniu za WOT opowiadają się kobiety, bo aż 63 proc. Natomiast mężczyźni stanowią 53 proc. wskazań. Zwolennikami powołania tej formacji są głównie osoby młode w wieku 18-24 lata oraz ludzie do 44. roku życia.

Zadowolenia z wyniku sondażu nie kryje poseł PiS, Michał Jach. Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej podkreśla, że świadczy ono o dużej świadomości polskich obywateli dot. potrzeby rozwijania WOT.

– To świadczy, naprawdę, jak najlepiej o naszym społeczeństwie, że Polacy rozumieją potrzebę rozwijania potencjału wojskowego naszej ojczyzny. To świadczy również o tym, że Polacy widzą potrzebę i efektywność wydatkowania pieniędzy na obronę narodową. Można tylko być dumnym, że mamy takich obywateli, którzy rozumieją zagrożenia, rozumieją potrzeby ojczyzny, i ten sondaż daje ważny sygnał dla rządzących, że kierunki działania, które podejmuje MON są właściwe – mówił poseł PiS Michał Jach

Badania IBRIS zostały przeprowadzone 2 i 3 marca br.

Wyniki tych badań pokrywają się z informacjami WKU na temat rejestracji kandydatów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej – większość z nich to osoby między 19. a 44. rokiem życia. Co trzeci kandydat ma wyższe wykształcenie.

źródło: Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ