Wałęsa chce Tuska :Europo – nie daj się nabrać tym naszym kiepsko rządzącym

Lech Wałęsa.jpg

Były prezydent – którego syn jest europosłem Platformy Obywatelskiej – po raz kolejny zaatakował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem za pretekst posłużyło mu wystawienie Jacka Saryusz-Wolskiego jako kandydata na stanowisko szefa Rady Europejskiej. – Mam nadzieję, że Europa nie posłucha tych niedobrych rozwiązań rządzących naszym krajem – grzmiał Lech Wałęsa na spotkaniu KOD w Kielcach.

W ostatnią sobotę polski rząd oficjalnie zgłosił kandydaturę eurodeputowanego Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej. O reelekcję ubiega się obecny szef Rady Donald Tusk. Uzasadniając stanowisko rządu premier Beata Szydło w liście skierowanym do europejskich przywódców napisała m.in., że Tusk wielokrotnie przekroczył europejski mandat, używając swojego autorytetu w ostrych sporach krajowych.

Mam nadzieję, że Europa nie posłucha tych niedobrych rozwiązań rządzących naszym krajem

– mówił Lech Wałęsa podczas spotkania z sympatykami Komitetu Obrony Demokracji w Kielcach.

Jednocześnie były prezydent doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ustawia się w jednym szeregu z targowicą. – Oskarżą mnie pewnie, że występuję przeciwko Polsce: „zdradza swój kraj” – już to słyszę – dodał.

Wałęsa – „mędrzec Europy” w końcu – ma też swoje przemyślenia na temat przyszłości Unii Europejskiej. – Nie możemy przeszkadzać Europie. Możemy oczywiście się zastanawiać, czy ją remontować, czy budować od nowa. Ale muszą być miejsca i organizacje, gdzie się tego dokonuje – opowiadał.

Dodał, że wstydzi się za poczynania polskiego rządu. – Ośmieszają nas, ja się wstydzę za to, co się w tym naszym kraju dzieje. To nie służy Polsce. Mam nadzieję, że Europa i Unia Europejska nie pozwolą na to – oznajmił.

Jego zdaniem, Donald Tusk podczas swojej kadencji szefa RE dobrze reprezentuje Polskę. – To jest bardzo zdolny człowiek. A że popełnia błędy? Kto ich nie popełnia… To nie są jednak błędy, które by go eliminowały” – mówił Wałęsa o Tusku.

Mamy dobrego człowieka, trzeba mu pomóc. Europo – nie daj się nabrać tym naszym kiepsko rządzącym 

– zakończył swój wywód Wałęsa.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ