Wrocław: na Różance powstanie elektrociepłownia?

smog23.jpg

Jak podaje Radio Wrocław, mieszkańcy wrocławskiej Różanki sprzeciwiają się planom budowy elektrociepłowni.

Inwestycja firmy Fortum ma powstać przy ulicy Obornickiej. Elektrociepłownia ma być zasilana… odpadami. Mieszkańcy rozpoczęli zbiórkę podpisów.

— W tej chwili mamy 5 list, w każdej po 20 podpisów, czyli w tej chwili mamy 88  podpisów od poniedziałku. Każdy podpisuje i każdy jest przeciwny żeby takie rzeczy się działy. Bo myjnia jest, a spalarnia to przesada — czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Początkowo przy Obornickiej planowano wybudowanie elektrociepłowni zasilanej gazem. Jednak projekt zarzucono. Dyrektor ds. komunikacji firmy Jacek Ławrecki mówi dla Radia Wrocław, że decyzja jeszcze nie została podjęta. Przekonuje też o pozytywnych stronach ewentualnej „spalarni”:

— Można z odpadów wytworzyć wysokowartościowe paliwo. I tak ostatecznie o datach będzie można mówić kiedy zapadnia decyzja inwestycyjna, czego w tej chwili nie jestem, nawet w przybliżeniu określić, kiedy to nastąpi — twierdzi Ławrecki.

Mieszkańcy Różanki nie są przekonani. Oprócz zbiórki podpisów na osiedlu pojawiły się ulotki, które rozprowadza radny Przemysław Znankowski.

— Mamy wątpliwości czy to będzie w pełni bezpieczne i też w pełni nieingerujące w nasze życie. Wygląda to nie najlepiej, przynajmniej ta inwestycja. Niepokoi nas przede wszystkim dowóz paliwa ze śmieci z różnych części Wrocławia — niepokoi się Znankowski w rozmowie z Radiem Wrocław.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ