Zdobył klucz i ukradł pieniądze z sejfu

23 tysiące złotych to kwota, jaką ukradł młody mieszkaniec powiatu bolesławieckiego systematycznie włamując się do sejfu znajomych. Policjanci potwierdzili, że wszedł on wcześniej w posiadanie oryginalnego klucza i później stale dokonywał kradzieży pieniędzy. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu i wtedy okazało się, że w chwili dokonania pierwszego przestępstwa nie miał nawet skończonych 18 lat. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Do zdarzeń dochodziło cyklicznie w 2016 i na początku 2017 roku na terenie gminy Nowogrodziec. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie szybko ustalili, że sprawca jest spokrewniony z pokrzywdzonymi. Młody mężczyzna wykorzystując częste wizyty w domu właścicieli bez problemu wszedł w posiadanie oryginalnego klucza do sejfu. Następnie co jakiś czas włamywał się do ich sejfu i kradł pieniądze z jego wnętrza. Straty, jakie spowodował sięgnęły blisko 23 tysięcy złotych.

Dalsze czynności policjantów potwierdziły też, że oprócz pieniędzy jego łupem padła biżuteria znajdująca się w innych pomieszczeniach.
Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Źródło: KPP w Bolesławcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ