Niezalezna: Twarz ruchu „Rodzice przeciwko Reformie Edukacji” startowała z list PO ?

Dorota Łoboda to najaktywniejsza działacza „apolitycznego” i „oddolnego” ruchu „Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”. Organizacja ta zorganizowała dziś krajowy strajk szkolny, polegający na nieposyłaniu dzieci do szkół. Okazuje się, że Łoboda w 2014 roku startowała w wyborach do rady warszawskiej dzielnicy Żoliborz… z list Platformy Obywatelskiej.

Krajowy strajk szkolny zorganizowali rodzice działający w: ruchu „Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”, koalicji „Nie dla chaosu w szkole”, Krakowskim Forum Rad Rodziców, Zielonogórskim Forum Rodziców i Rad Rodziców, Inicjatywie Rodziców Zatrzymać Edukoszmar, Krajowym Porozumieniu Rodziców i Rad Rodziców, Poznańskim Forum Rodziców i Rad Rodziców, Piaseczyńskim Porozumieniu Rad Rodziców. Główny postulat strajkujących głosi: „żądamy natychmiastowego uchylenia ustaw wprowadzających reformę edukacji!”.

Organizatorzy podkreślali, że ponieważ inicjatywa była oddolna, trudno oszacować skalę strajku. Ale Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice przeciwko Reformie Edukacji” – najaktywniejsza uczestniczka „społecznych” protestów – twierdziła dziś, że w stolicy „w każdej szkole są rodzice, którzy nie posłali dziecka do szkoły”.

Jak podkreśliła Łoboda – matka dwóch córek w wieku szkolnym – dzisiejsza nieobecność dzieci w szkole „to nie są wagary”, ale „lekcja wychowania obywatelskiego”. W jej ramach w stolicy dla nieobecnych w szkole dzieci zorganizowano – w siedzibie „Gazety Wyborczej”! – lekcję: „Po co (tak naprawdę) uczymy się historii?” z udziałem… redaktora naczelnego „GW” Adama Michnika oraz prezesa ZNP Sławomira Broniarza. Który – nawiasem mówiąc – kiedyś protestował przeciwko tworzeniu gimnazjów.

Kim jest zbuntowana matka? Bartłomiej Graczak, reporter „Wiadomości” TVP, ujawnił na Twitterze, że Łoboda w 2014 r. startowała do rady miasta dzielnicy Żoliborz… z list PO. 

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ