Wrocław: powstanie 500 nowych mieszkań. Akcja Miasto: czy miasto zamierza poprawić jakość przemieszczania się i życia w tej części miasta?

Michał Sanecki, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Przy ulicy Michała Kamieńskiego na północy Wrocławia powstanie nowe budownictwo mieszkaniowe. Wrocławska firma deweloperska wybuduje tu ponad 500 mieszkań.

Już w październiku ub.r. spółka Space Investment Strzegomska 3 Sp. z o.o. Kamieńskiego Spółka Komandytowa nabyła przy Kamieńskiego grunta o powierzchni 1,1 hektara. Ziemia została sprzedana za 6 mln 124 tys. zł. Space Investment jest zależna od Archicomu — czołowego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska.

— Na Kamieńskiego powstanie ponad 500 mieszkań na tylko jednym osiedlu (więc w całej okolicy więcej). Zastanawiamy się, czy miasto w porozumieniu z Archicom zamierza poprawić jakość przemieszczania się i życia w tej części miasta? Czy nie na tym m. in. powinno polegać planowanie przestrzenne? — czytamy na portalu społecznościowym aktywistów z Akcji Miasto.

Warto dodać, że działka sąsiaduje z inną nieruchomością o powierzchni 1,8 hektara, którą wcześniej (w lipcu ub.r.) kupił Archicom. I to właśnie na tych gruntach powstaną nowe mieszkania, zresztą zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.

Źródło: investmap.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ